Stołek do wanny TYP T45

Popularnym pomocniczym sprzętem rehabilitacyjnym do obsługi osobistej jest stołek do wanny. Ten prosty produkt łazienkowy doskonale sprawdza się jako wygodne siedzisko dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

W pewnym momencie życia, wanna może stać się poważnym problemem gdyż nasza „kondycja” nie pozwala na swobodne wydostanie się na zewnątrz.

Stołek wannowy typ T45 jest produkowany przez Polską firmę ATUT PLAST i posiada atest rehabilitacyjny nr: 106 / PB / 2003.

Parametry techniczne:

Maksymalny udźwig ( obciążenie statyczne ) : 100 kg
Średnica siedzenia : 30 cm
Wysokość stołka : 30 cm
Rozstaw nóg : 32 cm

Stołek posiada metalowe nóżki, zabezpieczone przed korozją, malowane proszkowo na kolor biały. Na dole zawiera gumowe nasadki antypoślizgowe. Blat wykonany jest z twardego PCV.

Informacje dodatkowe:
Stołek służy do siedzenia w wannie. Może być także używany w innych pomieszczeniach. Niektórzy używają go jako „stopnia do wanny”, co jest … dość kontrowersyjnym pomysłem. Należy pamiętać o tym, że można stracić równowagę i ….wtedy o wypadek nie trudno.

Alternatywą dla stołka są siedzenie nakładane na wannę. Przeczytaj więcej o ich rodzajach w artykule : o siedzeniach wannowych lub zobacz najpopularniejsze uniwersalne siedzenie do wanny.

0 Komentarzy