Słów kilka o siedzeniach wannowych

Codziennym procesem dla każdego człowieka jest korzystanie z łazienki. W pewnym wieku problematyczne staje się korzystanie z wanny. Jest to związane głównie z kłopotami z wejściem oraz wyjściem z wanny.

Obniżona sprawność fizyczna czy to na skutek wypadku, operacji lub też wieku sprawia, iż sprawne korzystanie z łazienki urasta do nie lada wyczynu.

Ważnym czynnikiem jest także kwestia zaburzeń równowagi co może doprowadzić do poślizgu / upadku w wannie a w konsekwencji powodować dalsze o wiele poważniejsze następstwa.

Na lokalnym rynku występują różne siedzenia wannowe , które mogą uprościć codzienne mycie. Inną również ciekawą alternatywą jest stołek do wanny. Który z tych produktów lepiej się sprawdza ?

Siedzenie jest z pewnością o wiele wygodniejsze i może występować w wielu różnych rozmiarach i wersjach. Podstawowe rodzaje to:
- uniwersalne siedzenie wannowe
- płaskie
- z oparciem
- z regulacją podpórek ( dla wanien szerszych niż 70cm )
- z wycięciem higienicznym.
Wybór odpowiedniego modelu jest uzależniony od indywidualnej sytuacji pacjenta.

Stołki do wanny mają na ogół wysokość około 30cm, a ich główną zaletą jest to że mogą być wykorzystane także do innych celów. Można je wynieść z łazienki żeby nie zajmowały miejsca wtedy gdy nie ma potrzeby lub też stosować jako bezpieczny i stabilny stołek do siedzenia w innych pomieszczeniach.

Dość często produkty takie jak : stołki do łazienki lub siedzenia mają zastosowanie jako podstawka pod miskę z praniem ( nie trzeba schylać się tak bardzo ).

0 Komentarzy